Si moja zápalka

Autor: Martina Branišová | 25.6.2012 o 15:31 | (upravené 25.6.2012 o 16:17) Karma článku: 3,15 | Prečítané:  404x

Si pre mňa ako zápalka. Jedna z viacerých, ktoré som zapálila a následne ľahučko sfúkla. Ako naivné malé dieťa, ktoré skúša, či všetky "fungujú", a potom ich celé šťastné vracia späť do krabičky. Len sa uistiť a odložiť. Možno na horšie časy. Ostať v nevedomosti, že duša sfúknutých zápaliek sa vytratila už po prvom dotyku môjho dychu.

Si ako zápalka. Horíš a ja Ťa, rovnako, ako som to spravila aj s tými pred Tebou, sfúknem. Úplne nečakane. Vrátim do krabičky a už sa Ti nevenujem. Zrazu si ale všimnem, že nie len, že si neprestal horieť, ty si začal horieť ešte silnejšie... a celá krabička aj s „fungujúcimi“ zápalkami vzbĺkla. Iba ty si ostal. A pritom si vyzeral rovnako, ako všetky tie pred Tebou.

Toto zistenie vo mne vyvolalo silný pocit nevedomosti a neschopnosti niečo v tej chvíli urobiť. Uvedomenie, že niečo, čo som pokladala za bežné bolo v skutočnosti omnoho drahšie. Tá neschopnosť, ktorú tak náhle zapríčinil pocit slabosti z objavenia niečoho silnejšieho ako som ja.

Pomaličky som Ťa chytila do roztrasených krehkých prstov a priblížila si Ťa k tvári. Na moment som zaváhala, či to neskúsiť znovu- sfúknuť Ťa. Všimla som si však, že plamienok je už menší a to ma vystrašilo. Rukou som Ťa trošku prikryla, aby mi Ťa vietor nesfúkol.

To teplo, ktoré som v ten moment pocítila v končekoch prstov, a ktoré mi postupne začalo prenikať do celého tela, pôsobilo ako hrejivý balzám. Vtedy som už nerozmýšľala nad tým, že Ťa sfúknem, už som verila. Jediné čo mi behalo hlavou a čo ma zároveň i desilo bolo, či sa mi raz nerozhodneš

sám dohorieť.

 

S láskou Tvoje

dievčatko s (jedinou) zápalkou

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Na slovenskom politickom cintoríne je tlačenica. Ako vôbec začať?

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave.

KOMENTÁRE

Trúfalosť Ruska v Sýrii

Posmech Západu zo zastaranej armády akosi ignoruje podstatu: Putin nepozná škrupule.


Už ste čítali?