Festival Bažant Pohoda 2012- Očami návštevníka

Autor: Martina Branišová | 9.7.2012 o 13:12 | (upravené 9.7.2012 o 14:54) Karma článku: 4,93 | Prečítané:  1653x

Šestnásty ročník festivalu Bažant Pohoda (5.7-7.7.) je pre tento rok úspečne za nami. V mnohých veciach prekvapil ale aj sklamal a to hlavne z hľadiska organizácie. Prinášam niekoľko postrehov. (foto- Bažant Stage)

 Martina Branišová

Hygiena alebo „Všetko zlé je na niečo dobré“

Na pohoďáckej stránke sa písalo o dostatočnom počte cisterien (minimálne 10) v areáli festivalu. Síce je Trenčianske letisko obrovská plocha a mohli sa tam tieto vozy s pitnou vodou kľudne stratiť, osobne som narátala 2 cisterny na celý festival. Spoločne sa vždy chodili dopĺňať. Nakoľko sa ale ukázalo, že pitná voda v cisternách nebola úplne pitná (svedčia o tom žalúdočné problémy stoviek návštevníkov festivalu), môžeme len poďakovať organizátorom za malý počet týchto cisterien. Namiesto toho boli ľudia nútení viac kupovať kofolu a minerálky vo fľašiach, ktoré boli už, dúfajme, v poriadku.

Smetné koše a bordel všade

Pri kapacite 40 000 ľudí je ťažké ustriehnuť každý padnutý plastový pohár od piva. Každopádne mohlo byť aspoň na každej „križovatke“ pri lampe v stanovom mestečku zo 4 vrecia na odpadky (nebolo tam žiadne, posledné 2dni tam bolo jedno vrece). Návštevníci dostali pri vstupe jedno vrece (len návštevníci, ku nám-brigádnikom sa vrecia nedostavili), ktoré, kým sa dostali do stanového mestečka a postavili stan, väčšina ľudí pri tom zhone vyhodilo alebo stratilo.

Neznáme kapely

Veľa sa písalo o tom, že na festivale bude mnoho neznámych kapiel. Môžem potvrdiť, priemerný človek nemohol poznať viac ako polovicu z ponúkaného výberu. Je to ale čiastočne aj výhoda, aspoň sme mohli byť len príjemne prekvapení. A ja osobne som jednoznačne bola prekvapená koľko kvalitných skupín a hudby som nepoznala. Prevládali hlavne slovenské a britské kapely. Zo slovenských napr.: Talkshow, Billy Barman a z britských Two Door Cinema Club, Dry the River, Elbow, Kasabian, White Lies, The Kooks a Chase and Status Live. Aspoň tieto určite stáli za pozornosť.

Búrky a informovaní organizátori

Na stránke sa píše o tom, ako „organizátori spolupracujú so Slovenským hydrometeologickým ústavom“. Návštevníkom festivalu to však nedali pocítiť. Z piatka na sobotu (6.7.-7.7.) o 20:35 vypukla búrka bez toho, aby bol vyhlásení núdzoví stav. Na stránke nebola ani počas búrky žiadna informácia o lietajúcich stanoch v zotrvávajúcom „priaznivom počasí“. Keď už bolo po všetkom (búrka utíchla 21:45), na Bažant stage-i nás oboznámili so zmenami v programe. O tom, čo sa stalo 2hodiny dozadu, nepadlo ani slovo. Očividne si mysleli, že sme si nič nevšimli... .

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

KOMENTÁRE

Ďakujem Obamovi. A teraz nastáva panika

Obama zvládol osem rokov bez škandálu, Trump ich mal už počas kampane.


Už ste čítali?