Že čo je to láska

Autor: Martina Branišová | 10.4.2012 o 20:00 | (upravené 10.4.2012 o 20:06) Karma článku: 3,62 | Prečítané:  379x

Akýsi pocit výnimočnosti, ktorý pumpuje v človeku adrenalín. Pocit šťastia a následne sebavedomia. Ten pocit príde  niekedy tak náhle, že Vás až hodí o stenu, inokedy sa jednoducho nedostaví. Rok, dva,... . A možno preto, že ho tak túžobne očakávame. Akoby sa ten “pocit“ chcel objaviť práve vtedy, keď to najmenej čakáme ale tým, že sme stále v strehu, nemá šancu nás “prekvapiť“  a prejaviť sa. Ale kto vie ako to naozaj je... .

Nedá sa povedať definíciu a ak aj áno, každý máme tú svoju. Treba si byť stále vedomí toho, že všetko okolo nás, na nás aj vplýva, ovplyvňuje naše zmýšľanie, rozhodnutia, pohľady. Aj pohľad na lásku. Neviem povedať aká je definícia Vašej lásky. Ja totiž neviem ani, či viem definovať tú svoju... .

"Jeden krátky okamih..."

"Vznášala som sa..."

"Trvalo to večnosť..."

...

Nevyhneme sa tomu- - stretávame sa s tým všade. Vo filmoch, reklamách, knihách, časopisoch, média si v tom bahnia. Akýsi predobraz “Ako by mal vyzerať vzťah plný lásky“.

Ani si to niekedy neuvedomujeme. Vidíme na plátne kín dvoch krásnych mladých ľudí, ktorí spolu chodia, držia sa za ruky a s prihlúplymi úsmevmi a neprítomnými pohľadmi sa rozprávajú „Aké je dnes to počasie krásne“... . A krásne to aj znie, preto si to hneď zakladáme do priečinku mozgovne s nápisom “Toto chcem zažiť“.  Takto sa tam postupne hromadia lajstre útržkových definícii a naraz máme v hlave poskladaný “dokonalý“ prototyp vzťahu, ktorý je, ako inač, založený na láske.

Ale čo je to tá láska ?                                                                                                                      Akýsi pocit výnimočnosti, ktorý pumpuje v človeku adrenalín. Pocit šťastia a následne sebavedomia. Tento pocit niekedy príde tak náhle, že Vás až hodí o stenu, inokedy sa jednoducho nedostaví. Rok, dva,... . A možno preto, že ho tak túžobne očakávame. Akoby sa ten “pocit“ chcel objaviť práve vtedy, keď to najmenej čakáme ale tým, že sme stále v strehu, nemá šancu nás “prekvapiť“  a prejaviť sa. Ale kto vie ako to naozaj je... .

A možno preto, že ho tak túžobne očakávame. Akoby sa ten “pocit“ chcel objaviť práve vtedy, keď to najmenej čakáme ale tým, že sme stále v strehu, nemá šancu nás “prekvapiť“  a prejaviť sa. Ale kto vie ako to naozaj je... .

Láska by sa taktiež nemala spájať s tými „škatuľkujúcimi“ výrazmi ako sú “svadba“, “chodenie“, atď. Prečo ? Sú to len istoty, mreže, pravidlá spoločnosti. Keď ste si taký istý svojou vzájomnou láskou, prečo sa prikláňať k takýmto rozhodnutiam ?

Láska je sloboda! Neplánovaná, plná vzruchu a vzrušenia, nesebeckosti a vášne. A dôvery. Tí, čo vravia, že “Žiarlivosť je dôkaz lásky“ asi ešte nepoznali tú pravú čistú lásku. Nevravím, že ja som ju poznala. Žiarlivosť je v mojom poňatí skôr dôkazom nedôvery, už len maličký krok od slučky obmedzovania a v posledom rade pocitu vlastniť.

A pocit vlastniť má veľmi ďaleko od slobody.

Vzťah žena-muž ale nemôže fungovať len na báze lásky. Je tam ešte niečo. Mohli by sme to nazvať akousi užitočnosťou jeden pre druhého.

Totiž dovtedy, dokým si budete mať navzájom čo dávať, vzťah bude trvať. Keď sa ale dostaví ten pocit, že chodíte za osobou, ktorá Vám už všetko dala a teraz už len dostávate stále to isté len v iných dávkach, je pred Vami nahá ešte pred tým, než zhodíte šaty, tie koliečka v hlave, ktoré dovtedy tak krásne do seba zapadali, sa zastavia. A Vy sa zastavíte spolu s nimi a len spozorujete, ako ten červený opar z Vás vystúpi a rozplynie sa v tom „krásnom dnešnom počasí“.

 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba autobusovej stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach stále mlčí

S prestavbou stanice sa nezačne skôr, ako sa dokončí modernizácia električkovej trate na Špitálskej ulici.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?