Festival Bažant Pohoda 2012- Očami návštevníka

Autor: Martina Branišová | 9.7.2012 o 13:12 | (upravené 9.7.2012 o 14:54) Karma článku: 4,93 | Prečítané:  1667x

Šestnásty ročník festivalu Bažant Pohoda (5.7-7.7.) je pre tento rok úspečne za nami. V mnohých veciach prekvapil ale aj sklamal a to hlavne z hľadiska organizácie. Prinášam niekoľko postrehov. (foto- Bažant Stage)

 Martina Branišová

Hygiena alebo „Všetko zlé je na niečo dobré“

Na pohoďáckej stránke sa písalo o dostatočnom počte cisterien (minimálne 10) v areáli festivalu. Síce je Trenčianske letisko obrovská plocha a mohli sa tam tieto vozy s pitnou vodou kľudne stratiť, osobne som narátala 2 cisterny na celý festival. Spoločne sa vždy chodili dopĺňať. Nakoľko sa ale ukázalo, že pitná voda v cisternách nebola úplne pitná (svedčia o tom žalúdočné problémy stoviek návštevníkov festivalu), môžeme len poďakovať organizátorom za malý počet týchto cisterien. Namiesto toho boli ľudia nútení viac kupovať kofolu a minerálky vo fľašiach, ktoré boli už, dúfajme, v poriadku.

Smetné koše a bordel všade

Pri kapacite 40 000 ľudí je ťažké ustriehnuť každý padnutý plastový pohár od piva. Každopádne mohlo byť aspoň na každej „križovatke“ pri lampe v stanovom mestečku zo 4 vrecia na odpadky (nebolo tam žiadne, posledné 2dni tam bolo jedno vrece). Návštevníci dostali pri vstupe jedno vrece (len návštevníci, ku nám-brigádnikom sa vrecia nedostavili), ktoré, kým sa dostali do stanového mestečka a postavili stan, väčšina ľudí pri tom zhone vyhodilo alebo stratilo.

Neznáme kapely

Veľa sa písalo o tom, že na festivale bude mnoho neznámych kapiel. Môžem potvrdiť, priemerný človek nemohol poznať viac ako polovicu z ponúkaného výberu. Je to ale čiastočne aj výhoda, aspoň sme mohli byť len príjemne prekvapení. A ja osobne som jednoznačne bola prekvapená koľko kvalitných skupín a hudby som nepoznala. Prevládali hlavne slovenské a britské kapely. Zo slovenských napr.: Talkshow, Billy Barman a z britských Two Door Cinema Club, Dry the River, Elbow, Kasabian, White Lies, The Kooks a Chase and Status Live. Aspoň tieto určite stáli za pozornosť.

Búrky a informovaní organizátori

Na stránke sa píše o tom, ako „organizátori spolupracujú so Slovenským hydrometeologickým ústavom“. Návštevníkom festivalu to však nedali pocítiť. Z piatka na sobotu (6.7.-7.7.) o 20:35 vypukla búrka bez toho, aby bol vyhlásení núdzoví stav. Na stránke nebola ani počas búrky žiadna informácia o lietajúcich stanoch v zotrvávajúcom „priaznivom počasí“. Keď už bolo po všetkom (búrka utíchla 21:45), na Bažant stage-i nás oboznámili so zmenami v programe. O tom, čo sa stalo 2hodiny dozadu, nepadlo ani slovo. Očividne si mysleli, že sme si nič nevšimli... .

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba autobusovej stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach stále mlčí

S prestavbou stanice sa nezačne skôr, ako sa dokončí modernizácia električkovej trate na Špitálskej ulici.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?